Antalya Edebiyat Günleri başlıyor

116
5ab7652feb10bb3ae0427b44

ANTALYA, (DHA) – MURATPAŞA Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği Antalya Edebiyat Günleri, öykü ve roman yazarı Faruk Duman tarafından gerçekleştirilecek ‘Öykü Atölyesi’yle başlıyor.

5ab7652feb10bb3ae0427b44

Muratpaşa Belediyesi’nin, Antalya ve Türkiye’nin edebiyat dünyasına katkı sunmak amacıyla düzenlediği Antalya Edebiyat Günleri’nin 3’üncüsü, 26- 29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Yazın dünyasının en canlı alanlarından öykü dalında gelenekselleşen ‘En İyi Öykü’ ödülüyle birlikte Onur Ödüllerinin de verildiği Antalya Edebiyat Günleri’nde bu yıl ilk kez ‘Öykü Atölyesi’ çalışması da yapılacak.

Atölye, Haldun Taner Öykü Ödülü, Yunus Nadi Roman Ödülü, Necati Cumalı Edebiyat Ödülü gibi Türk edebiyatının en seçkin ödüllerinin sahibi roman ve öykü yazarı Faruk Duman tarafından düzenlenecek. Sınırlı sayıda kontenjanı bulunan atölyeye katılmak isteyenlerin, seçtikleri bir öykülerini kişisel iletişim bilgileriyle birlikte kultur@muratpasa-bld.gov.tr e-posta adresine ulaştırmaları yeterli olacak. Başvurular, 13 Nisan Cuma gününe dek mail ortamından yapılabilecek.

Antalya Edebiyat Günleri Öykü Atölyesi, Değirmenönü Kültür Merkezi’nde, 21-22 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Yaş ve eğitim sınırlaması bulunmayan atölye çalışması sonunda seçilen öyküler Antalya Edebiyat Günleri kapsamında okunacak. Katılımcılara ayrıca sertifika da verilecek.

Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.