Balmumu Heykel Müzesi açılıyor

82

Türkiye’yi ilk defa ‘balmumu heykel’ çalışmasıyla tanıştıran Jale Kuşhan’ın Balmumu Heykel Müzesi, 13 Mart’tan itibaren Atlaspark’ta ziyaretçileri ile buluşacak.

Erdoğan bir ilk olacak
Balmumu Heykel Müzesi’nde tarihi karakterlerden dünyaca ünlü pop şarkıcılara eski Türk hükümdarlarından bilim adamlarına kadar pek çok heykel sergilenecek. Müzede M. Kemal Atatürk’ün yanı sıra ilk defa sergilenecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da balmumu heykeli bulunuyor.

40 dakika bilgilendirme
Osmanlı padişahlarından Yavuz Sultan Selim, unutulmayan dünya starlarından Michael Jackson ve Madonna, ünlü düşünürlerden Yunus Emre, Leonardo Da Vinci, Mimar Sinan ve daha pek çok ünlü ismin heykeli müzede yer alıyor. Balmumu Heykel Müzesi’ni ziyaret edenler, rehberler eşliğinde sergiyi gezecek ve rehberlerden 40 dakika boyunca bilgi alacak.

Balmumu Heykel Müzesi dünyada ilk kez heykele 4. boyut kazandırmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca her heykel kendine ait dönemin dekoru içinde sergileniyor. Ziyaretçiler Balmumu Heykel Müzesi’ni 13 Mart 2017 tarihinden itibaren gezebilir.

Giriş ücretleri ne olacak?
Balmumu Heykel Müzesi giriş ücretleri ise farklılaşıyor. Tam 10 TL, öğrenci 8 TL bilet bedeli ödeyecek. Ayrıca grup girişlerinde yüzde 50 indirim uygulanacak.

Haber Turk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here