‘Benim Annem Bir Melek’ sergisi açıldı

63

SERÇEV tarafından, Anneler Günü ve Engelliler Haftası dolayısıyla serebral palsili çocuklar ve annelerinin günlük yaşamlarından anlar içeren fotoğraf sergisi düzenlendi.

Benim-Annem-Bir-Melek-sergisi-açıldı

Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) tarafından, 8 Mayıs Anneler Günüve 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla, serebral palsili çocuklar ve annelerinin günlük yaşamlarından anlar içeren fotoğraf sergisi düzenlendi.

TBMM Mustafa Necati Kültür Evi’nde gerçekleştirilen “Benim Annem Bir Melek” sergisinin açılışında, serebral palsili çocuğu olan Necla Erökten’e “Yılın Annesi” ödülü verildi.

AA muhabirine bilgi veren SERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sinem Ersoy, serebral palsili bireylerin günlük yaşamda çektiği zorluklar ve annelerin mücadelesi konusunda farkındalık yaratmak istediklerini söyledi. Serebral palsili 10 çocuk ve gencin 24 saatinden kesitleri fotoğraf yoluyla sergilediklerini anlatan Ersoy, fotoğraflarda her zorluğa rağmen mutluluğun, gülümsemenin görülebileceğini belirtti.

Toplumun serebral palsili bireylere acımaması, onları kabullenmesi gerektiğini dile getiren Ersoy, “Varlığımızı göstermek istiyoruz. Teknolojiyle hayatımız çok fazla değişti ve biz aileler olarak da bilinçlendik. Çocuklarımızı bu bilinçle yetiştiriyoruz. Onları onurlu, başları dik bireyler olarak topluma kazandırmak istiyoruz.” diye konuştu.

Muhabir: Melike Kınacı

KAYNAK: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here