ÇSM’den ‘Bir Başkalaşım Hikayesi’ fotoğraf sergisi

75

Fransız Kültür Merkezi tarafından sunulan, ‘AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi’ isimli fotoğraf sergisi, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM) Andrey Gennadiyeviç Karlov Sergi Salonu’nda başkentlilerin izlenimine açıldı.

Sergi açılışını Fransa Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Eric Soulier, fotoğraf Sanatçısı Saner Şen ve Küratör Céline Piere-Magnani birlikte gerçekleştirdiler.

SERGİNİN AMACI

Fotoğraf sanatçısı Saner Şen, doğadaki su kaynaklarının kentsel dönüşümle doğaya verdiği zararı ve insan üzerinde nasıl bir etki yarattığını ‘AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi’ isimli fotoğraf sergisi ile anlatıp, dikkat çekmeye çalıştığını söyledi. Şen, bu kapsamda mahalle atmosferini, yerel düzlemden yola çıkarak şehirleşme ile ortaya çıkan sorunları fotoğraflarla anlatmak istediğini belirtti.

FRANSA İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ KÜLTÜR-SANAT İŞBİRLİĞİ

Fransa Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi Müdürü Eric Soulier yaptığı açıklamada, “Sergiyi, İstanbul’dan sonra Ankara’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İstanbul’da kentsel dönüşümle ortaya çıkan sorunları anlatan bu sergide, doğaya verilen zararla insan üzerindeki etkileri fotoğraflarla gözler önüne serilmeye çalışılmış. Sergide bulunmaktan büyük mutluluk duydum. Fransa ve Türkiye arasındaki kültür-sanat işbirliği çok iyi ilerliyor” dedi.

NTV Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here