Edebiyatçı Mustafa Miyasoğlu vefat etti

107

20989162Beynindeki tümör nedeniyle 2 aydır tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitiren 67 yaşındaki 3 çocuk babası yazar, şair ve edebiyatçı Mustafa Miyasoğlu, düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Miyasoğlu için Fatih Camii’nde öğlen namazının ardından cenaze namazı kılındı. Namaza AB Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TopbaşAk Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Ekrem Erdem, AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay gazeteciler Abdurrahman Dilipak ve Ali Bulaç’ın da aralarında bulunduğu siyaset ve medya dünyasından birçok isim katıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da çelenk gönderdi. Atalay, Miyasoğlu’nun fikir ve düşünce dünyasının önemli bir kilometre taşı olduğunu belirterek “Hala biri olmaya da devam edecek. Çünkü eserleriyle yaşayacak” diye konuştu.

TÜMÖR BAŞTA İYİ HUYLUYKEN KAYBETTİĞİMİZ VAKİT DOLAYISIYLA KÖTÜ HUYLUYA DÖNÜŞTÜ

Miyasoğlu’nun en büyük oğlu Mehmet Eren de babasının rahatsızlığının Ocak ayında başladığını ifade ederek “Biz başlarda çevremiz ve ahbaplarımız devlet hastanelerinde olduğu için oralara yönlenmiştik. Uzmanların orada olduğunu biliyorduk. Kader bu tabii. Doktorları eleştirmenin ihmalin üzerine gitmenin anlamı yok ama devlet hastanelerinde biraz oyalandık. Allahın takdiri böyle olacakmış. Tümör başta iyi huyluyken kaybettiğimiz vakit dolayısıyla kötü huyluya dönüştü ve 4. evre artık son evreye ulaştıktan sonra tıbben yapılacak bir şey kalmadı. Alternatif tedaviler konusunda da son hastanemiz bize Bağcılar’daki hastane bize inanılmaz hizmetler etti. İkinci ciddi ameliyatı orada yaptılar. Oradaki doktorlar hepsi inanılmaz alaka gösterdiler. İhmal son hastanede değildir. Daha önceki haberlerde öyle algılanıyor. Son hastane her şeyi yaptı. Alternatif tedaviyle ilgili düşündüklerimize müsaade ettiler. Onları da denedik. Vicdanen her şeyi yaptık” şeklinde konuştu. Vali Mutlu “Bu mübarek günlerde böylesine güzel bir yolculuğa çıkmış olan aziz dostumuzu abimizi saygıyla sevgiyle uğurluyoruz. Mekanı cennet olsun. Sevenlerin başı sağ olsun” dedi.

“KENDİSİ İSLAM KÜLTÜR VE FİKRİNE HİZMET EDEN VE YAŞAMINI DA BUNA GÖRE DÜZENLEMİŞ ÖRNEK BİR İNSAN”

İBB Başkanı Topbaş da Miyasoğlu’nun her alanda eser vermiş güzel bir insan olduğunu söyleyerek “Kendisi İslam kültür ve fikrine hizmet eden ve yaşamını da buna göre düzenlemiş örnek bir insan. Necip Fazıl ile olan aşkı, bağlığı ve sevgisini ayırt etmemek lazım. Hak’ka yürüdü. Sevenlerine sabırlar diliyorum” dedi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise Miyasoğlu’nun İslami camianın edebiyat alanındaki önemli isimlerinden biri olduğunu belirterek “Yazdığı eserleriyle konuşmalarıyla şahsiyetiyle, önemli biriydi. Bu tür insanlar daha çok toplumun önünde şaşaa içinde olur ama Miyasoğlu bunlara ek olarak önemli bir özelliği de son derece mütevazi bir şekilde yaşamış olması” şeklinde konuştu. Tören öncesi Miyasoğlu’nun eşi Nilüfer Miyasoğlu tabut başında gözyaşı dökerken, oğulları Mehmet, Emre ve Eren ise taziyeleri kabul etti.Miyasoğlu Cuma namazının müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Eyüp Mezarlığı’na götürüldü. Bakan Bağış ile Kurtulmuş, Topbaş ve Kuzu’da bir süre tabuta omuz verdi.

 

kaynak: hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.