Güzel ve Çirkin Vizyonda

90

 

 

Film Adı: Güzel ve Çirkin
Orjinal Adı: Beauty and the Beast

Film Türü: Fantastik, Aksiyon, 3D

Vizyon Tarihi: 17 Mart 2017 Cuma

Film Süresi: 123 dk

Yönetmen: Bill Condon

Senaryo: Evan Spiliotopoulos, Linda Woolverton.
Yapımcılar: David Hoberman, Todd Lieberman.
Görüntü Yönetmeni : Tobias A. Schliessler.
Müzik: Alan Menken.
Oyuncular: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Stanley Tucci, Ian McKellen, Hattie Morahan, Gugu Mbatha-Raw, Ewan McGregor, Kevin Kline, Emma Thompson.
Dağıtım: UIP.

Disney’in klasik animasyonları canlı çekim olarak uyarladığı serisine yeni katılan Güzel ve Çirkin, herkesçe bilinen hikâyesine modern bir bakış atıyor.

Disney’in canlı çekim (live-action) klasik animasyon uyarlaması “Güzel ve Çirkin”, günümüz izleyicileri için klasik karakterlere yeniden hayat veriyor ve orijinal müziğe sadık kalırken klasiğe pek çok yeni şarkı da ekliyor. “Güzel ve Çirkin” bir canavar tarafında kaleye hapsedilen genç, güzel ve özgür Belle’in hikayesini konu alıyor. Korkularına rağmen Belle, kalenin çalışanlarıyla arkadaş olur, canavarın korkunç dış görünüşünün arkasındaki hassas kalbi ve gerçek Prensi keşfeder. Filmde, Belle rolünü Emma Watson, canavar rolünü Dan Stevens, yakışıklı ama sığ bir köylü olan Gaston rolünü Luke Evans, Belle’in egzantrik fakat sempatik babası Maurice rolünü Oscar ödüllü oyuncu Kevin Kline üstleniyor. Ayrıca, Gaston’un yaveri Lefou rolünü Josh Gad, Lumiere rolünü Golden Globe adayı Ewan McGregor, Maestro Cadenza rolündü Oscar adayı Stanley Tucci, Plumette rolünü Gugu Mbatha-Raw, tüy kutusu Madame Garderobe rolünü altı kez Tony Ödülü® almış Audra McDonald, zihin saati Cogsworth rolünü Oscar adayı Ian McKellen ve çaydanlık Mrs. Potts rolünü ise iki defa Academy Ödülü almış Emma Thompson canlandırıyor.

İstanbul net.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here