Hikâye Yarışmasına Rekor Başvuru!

59

Ümraniye Belediyesi’nin bu yıl 8. kez düzenlediği Geleneksel Hikâye Yarışması’na başvurular sona erdi.Rekor düzeyde katılımın gerçekleştiği yarışmaya yurtiçi ve yurtdışından 2.288 başvuru oldu.


Ümraniye Belediyesi’nin her yıl düzenlediği Geleneksel Hikâye ve Şiir Yarışmalarının bu yıl ki başvuruları sona erdi. Yurt içi ve yurt dışından rekor düzeyde katılımın gerçekleştiği hikâye yarışmasına yurtiçi ve yurtdışından 2.288 başvuru oldu. Konunun serbest olduğu hikâye dalındaki yüksek katılım dikkatlerden kaçmadı. Hikâye yarışmasında 2009’da 700, 2011 yılında ise 591 başvuru gerçekleşmişti. Yarışmada dereceye girenler 12 Mart’ta belirlenecek ve daha sonra düzenlenecek törenle ödülleri takdim edilecek.

22 ÜLKEDEN KATILIM OLDU

8. Geleneksel Hikâye Yarışması’na bu yıl 22 ülkeden katılım oldu. Yarışmaya Almanya’dan 6, Azerbaycan’dan 8, Suudi Arabistan, Norveç, Irak ve KKTC’den 2, Ürdün, Tanzanya, Güney Afrika Cumhuriyeti, İzlanda, Kanada, Kazakistan, Bosna Hersek, Litvanya, Fransa, Türkmenistan, Hollanda, Afganistan, İran, Avusturya, İran, Bulgaristan ve Arnavutluk’tan da birer eser katıldı.

BAŞKAN HASAN CAN: ‘KATILIMLAR MEMNUNİYET VERİCİ’

Her yıl düzenledikleri geleneksel resim, hikâye ve şiir yarışmalarıyla bu alanlara bu alanlara sayısız yetenek kazandırdıklarını ifade eden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, bu yıl 8. kez düzenledikleri yarışmalara gösterilen yoğun ilginin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da yurt içi ve yurt dışından katılımların olduğu yarışmaların alanlarında birer marka haline geldiğini hatırlatan Başkan Hasan Can, yarışmalarda dereceye giren eserlerin kitap haline getirildiğini hatırlatarak, bu vesile ile önceki yarışmalarda dereceye giren hikâye ve şiirleri 28, resim yarışmalarında dereceye giren resimleri de 7 katalogda toplayarak bir kitaplık oluşturduklarını söyledi.

Kaynak:http://www.haberler.com/hikaye-yarismasina-rekor-basvuru-3360816-haberi/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.