İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Bu Hafta (01 -06 Mayıs)

85
galeri_elektra-ist_IS_OcIZC9o

İstanbul Devlet Tiyatrosu 1-6 Mayıs haftasında perdelerini beş oyun ile açıyor.

galeri_elektra-ist_IS_OcIZC9o

 

Sahnelenecek oyunlar Elektra, Aile Sırları, Fatima’nın Erkekleri, Tamamen Doluyuz ve #Cehennem olacak.

 

Elektra, Cevahir Salon 1’de
Sophokles’in eserini Zeynep Avcı’nın çevirisi ile sahneye koyan Işıl Kasapoğlu. Oyunun dekor tasarımında Hakan Dündar, kostüm tasarımında Nalan Alaylı, ışık tasarımında Cem Yılmazer imzası bulunmakta. Müziklerini Alper Maral’ın hazırladığı oyunun dramaturgu Onur Erbilen.

Oyunun konusu kısaca şöyle:

Troya savaşından zaferle dönen büyük Yunan komutanı Agamemnon’un karısı Klytaimnestra sarayı aşığı ile birlikte yönetmektedir. Babasının intikam arzusuyla yanıp kavrulan Elektra ise kentte esaret altında bir yaşam sürmektedir. Elektra’nın tek gayesi sürgün olan erkek kardeşi Orestes’in yurda dönmesi ve annelerini aşığıyla birlikte öldürmesidir. Babasının katilleriyle uzun yıllar yaşamak zorunda kalan Elektra, ölmüş babasının onurunu kurtarmak için intikamını nasıl alacak ve nefret ettiği annesiyle nasıl hesaplaşacaktır?

Oyundaki karakterlere Fikret Urucu, Özlem Öçalmaz, Uzay Gökhan Irmak, Kübra Tektaş, Tolga Pancaroğlu, Melisa Akman, Sibel Ferlibel, Ece Akeren, Simge Ayvazoğlu, İlda Özgürel, Deniz Keresteci, Kerime Obenik ve Kontrtenor  Nuri Harun Ateş  hayat veriyor. Elektra, 13 Mayıs Pazar gününe kadar Cevahir Salon 1’de izlenebilir.

Tiyatrodunyası

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.