İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü Kazanan Sarı Sıcak 1 Aralık’ta Vizyonda Olacak!

142
sarı-sıcak-filmloverss-759x500-300x198

36. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma’sında En İyi Film dahil olmak üzere tam 4 ödül birden kazanan Sarı Sıcak, 1 Aralık’ta vizyonda!

sarı sıcak 1 Aralıkta vizyonda

Adını, Yaşar Kemal’in aynı adlı ilk hikâye kitabından alsa da yönetmen Fikret Reyhan’ın orijinal senaryosuna dayanan Sarı Sıcak, kendilerine ait tarlalarında geleneksel yöntemlerde direnip hayata tutunmaya çalışan göçmen bir ailenin, farklı bir gelecek hayalini kuran ve kaderini kendi ellerine almaya çalışan oğulları İbrahim’in sarsıcı hikâyesini konu alıyor.

Şu sıralarda festival yolculuğu devam eden film, uluslararası prömiyerini yaptığı 39. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünü almış; Nisan ayında gerçekleşen 36. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma’sında Altın Lale En İyi Film dahil olmak üzere En İyi Erkek Oyuncu (Aytaç Uşun), En İyi Görüntü Yönetmeni (Marton Miklauzic) ve En İyi Kurgu (Ömer Günüvar, Fikret Reyhan) dallarında ödülleri toplamıştı.

Sarı Sıcak 1 Aralık’ta Başka Sinema Dağıtımıyla Gösterimde Olacak

Nizamettin Reyhan ve Nuriye Bilici’nin yapımcılığında gerçekleşen filmin başrollerini ise; yakın zamanda ekranlarda Çukur adlı dizide izleyeceğimiz; ilk sinema filmi Silsile ile Adana’da Umut Veren Genç Erkek Oyuncu seçilen, Sarı Sıcak ile de İstanbul’dan En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanan Aytaç Uşun ve Kollama, Muhteşem Yüzyıl, Suskunlar, Masum, İçimdeki Fırtına gibi televizyon dizilerinin yanı sıra Tepenin Ardı, Ertuğrul 1890, Abluka filmlerinin usta oyuncusu Mehmet Özgür paylaşıyor.

Sarı Sıcak, 1 Aralık’ta Başka Sinema dağıtımıyla gösterime girecek.

Film Loverss

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.