İstanbul Modern’i Ücretsiz Gezin

66

İstanbul Modern, Müzeler Haftası dolayısıyla 18 Mayıs Çarşamba günü ücretsiz ve saat 22.00’ye kadar ziyarete açık olacak.

İstanbul Modern’i Ücretsiz GezinEğer sanat dolu bir gün geçirmek istiyorsanız; Yeni Yapıtlar Yeni Ufuklar, Kayıp Cennet ve Yao Lu’nun Yeni Manzaraları sergilerini gezebilir, mağazadan alışveriş yapabilir, restoranda boğaz manzaralı bir mola verebilirsiniz.
İSTANBUL MODERN’DEN YENİ SERGİ: KAYIP CENNET

İstanbul Modern’in yeni sergisi Kayıp Cennet, doğa kavramını çağdaş sanatçıların video ve dijital medya eserleri üzerinden ele alıyor. Sergide yer alan Doug Aitken, Francis Alÿs, Katerina Athanasopoulou, Jim Campbell, Ergin Çavuşoğlu, DesertMed, Shaun Gladwell, Emre Hüner, Nina Katchadourian, Ali Kazma, Laleh Khorramian, Guy Maddin, Rivane Neuenschwander, Ulrike Ottinger, Tony Oursler, Qiu Anxiong, Pipilotti Rist, Charles Sandison, Kiki Smith, Bill Viola ve Pae White’ın eserleri doğanın kültür ve teknolojiyle ilişkisini irdeliyor. Sergi 24 Temmuz 2011’e kadar İstanbul Modern’de yer almaya devam edecek.


SİNEMA’DA OLIVIER ASSAYAS FİLMLERİ
İstanbul Modern Sinema, Fransa Büyükelçiliği işbirliğiyle, Fransız sinemasının renkli “auteur”lerinden Olivier Assayas’ın kariyerine bakıyor. Altı filmlik bu seçki kostüm dramı Kader Ortakları’ndan gerçeküstü bir kara film örneği Demonlover’e, tipik bir Fransız usulü ilişki filmi Yaz Saati’nden güçlü bir karakter incelemesi olan Sil Baştan’a kadar uzanıyor. Yönetmenin her birini usta bir incelikle ele aldığı bu filmlerin son örneği olan esrarengiz, bir terörist üzerine başyapıtı Carlos da gözterime sunulacak. Etkinlik, 15 Mayıs’a kadar sürecek.
MARIANNE FAITHFULL KONSERİ
İstanbul Modern, Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında Marianne Faithfull konserine ev sahipliği yapıyor. 2000’lerde yeniden doğan 60’ların ikonu Marianne Faitfull bu özel performansını kaçırmayın. Etkinlik 21 Mayıs, 21.00’de düzenlenecek. Etkinlik biletleri www.biletix.com> ‘dan temin edilebiliz.

kaynak:http://sanat.milliyet.com.tr/istanbul-modern-i-ucretsiz-gezin/plastiksanatlar/haberdetay/12.05.2011/1389381/default.htm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here