Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi Vezir Parmağı ne zaman vizyona giriyor?

186

Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi Vezir Parmağı’nın vizyona gireceği tarih açıklandı. Vezir Parmağı’nın konusu ve vizyon tarihi haberimizde.

‘Vezir Parmağı’ ile üç yıllık suskunluğunu bozan Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği, aynı zamanda rol aldığı filmin çekimleri tamamlandı. 27 Ocak’ta vizyona girecek olan proje, İstanbul, Kapadokya, İzmit, Kayseri ve Aksaray’da çekildi. 64 kişilik oyuncunun yer aldığı filmde, Gülben Ergen, Ece Uslu, Ali Sürmeli, Talat Bulut, Yasemin Yalçın, Meral Çetinkaya ve Defne Yanlız gibi isimler rol alıyor.

Vezir PArmağı’nın konusu ne?

Osmanlı İmparatorluğu döneminde geçen ‘Vezir Parmağı’nda, beş bölgeden seçilen, farklı kültür ve coğrafyaya ait ‘insani eşek’ olarak adlandırılan yük taşıyıcısı hamalların savaşa giriş öyküsü anlatılıyor. Komedi dozu yüksek film için sakallarını uzatan sanatçının, toplumsal olaylara duyarlılığı da dramatik bir bakış açısıyla beyazperdeye aktarılıyor. Kırmızıgül, Emrah Yücel’in tasarladığı afiş fotoğrafları için ‘uğurum’ dediği Tuz Gölü’nü tercih etti

Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi Vezir Parmağı hakkında görüşler şöyle:

https://www.youtube.com/watch?v=JqfmotFaZB8

Mahsun Kırmızıgül yeni filmi Vezir Parmağı’nın 25 Ocak’ta vizyona gireceğini instagram hesabından yapıtğı bu paylaşım ile duyurdu.

 BEDAVA HABER.COM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here