Manisa’nın ilk mescidi restore edilecek

59

Saruhanoğulları döneminden kalma Manisa’nın ilk mescidi olan 653 yıllık İlyas Bey Mescidi bu yılki restorasyon programına alındı.Manisa-nın-ilk-mescidi-restore-edilecek

İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Enver Özaydın, Saruhanoğulları döneminden kalma Manisa‘nın ilk mescidi İlyas Bey Mescidi‘nin bu seneki restorasyon programına alındığını bildirdi.

Vakıflar Haftası dolayısıyla Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret eden Özaydın, kentteki restorasyon çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

“İlyas Bey Mescidi restore edilecek”

Manisa’nın ilk mescidi İlyas Bey Mescidi’nin de restorasyon kapsamına alındığını ve çalışmalara başlandığını kaydeden Özaydın, şu bilgileri aktardı:

“Bu seneki programımızda Dere Mescidi ile Gülgün Hatun Hamamı projesi çalışmalarına devam ediliyor. Manisa’nın ilk mescidi olan İlyas Bey Mescidi, bu seneki restorasyon programına alındı. Yakında ihaleleri yapılacak. Bunun dışında Kırkağaç’ta Karaosman Camisi, Soma’daki Damgacı Cami, Manisa merkezde Ulucami’nin projeleri hazırlanma aşamasında. Bunların da restorasyonu yapılacak.”

Muhabir: Sedat Şimşek

KAYNAK: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here