Mezeci Çırağı Vizyonda

66

Film Adı: Mezeci Çırağı

Film Türü: Dram

Vizyon Tarihi: 14 Nisan 2017 Cuma

Film Süresi: 105

Yönetmen: Battal Karslıoğlu

Senaryo: Battal Karslıoğlu.
Yapımcılar: Özkan İrman.
Görüntü Yönetmeni : İbrahim Çaltılı.
Müzik: Umut Sefa Yıldız.
Oyuncular: Yusuf Atala, İsmail Arda İrman, Murat Ercanlı, Ali Tuna İrman.
Dağıtım: Özen Film.

Orjinal Sitesi: https://www.mezeciciragi.com.tr/

Battal Karslıoğlu’nun yazıp yönettiği Mezeci Çırağı, Mezeci İsmail Hakkı ve oğlu Özkan etrafında dönen hikâyeleri ele alıyor.

Özkan, henüz oyun ile işin ayrımını tam yapamadığı yaşlarda, üç tekerlekli seyyar arabasıyla hayata tutunmaya çalışan babası Mezeci İsmail Hakkı’nın yanında ücretsiz iş gücüdür.

Bir zamanlar tahıl satılan Pirinç Hanı, o günlerde artık adını taşıyan bir hayat sürmüyordur. Ayakkabıcısından marangozuna kadar; herkesin işi çok ağır, şartları çok zordur. Mezeci Çırağı Özkan da bir yandan çokça devirdiği askıların azarını işitirken, bir yandan da 1970’li yılların Pirinç Hanı’nda esnafın gündelik yaşantısını sessizce kaydetmektedir.

Pirinç hanı, bir avuç esnafın dostluklarına, kavgalarına, kahkahalarına tanık olurken; hanın iki delikanlısı Kula ve Halil’in arasında başlayan soğukluk da herkesin dikkatini çekmektedir. Yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen iki dostu düşman eden nedir? Aşk mı, para mı, çaresizlik mi?

Gönül ferman dinlemiyor, Yasemin sevdalısı Metin’e kavuşmak için gün sayıyordur. Ancak Metin, aşkı için kumar huyundan vazgeçecek midir?

İstanbul net.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here