PATNOS İLK KEZ KİTAP GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR

135
patnos-ilk-kez-kitap-96231c0516365ce6a4c2-300x190

Van Erciş merkezli olarak 2011’den bu yana yayın hayatını sürdüren Hayal Bilgisi Dergisi, Erciş’te üç yıldır organize ettiği Erciş Edebiyat Şöleninin ardından, Patnos’ta da bir edebiyat şöleni hazırlıyor.

patnos-ilk-kez-kitap-96231c0516365ce6a4c2

 

Derginin yayın yönetmenleri Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak, Patnos’ta görev yapan bir grup öğretmenle işbirliği yaparak, Patnos’ta yazarları ve yayınevlerini ağırlayacak.

30 Kasım, 1 – 2 Aralık tarihlerinde, üç gün süreyle düzenlenecek olan 1. Patnos Edebiyat Şöleni kapsamında, Patnos Kitap Günleri adlı etkinlik düzenlenecek. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelecek olan yazar ve şairler, bölgedeki yazarlarla birlikte kitaplarını imzalayacak, söyleşiler yapacak.

Çocuk kitaplarının ve çocuk edebiyatı alanında eserler veren yazarların çoğunlukta olacağı Patnos Kitap Günlerinde, ayrıca çeşitli atölye çalışmaları da yapılacak. İyilik Atölyesi, resim/boyama atölyesi ve masal atölyesi, görevli öğretmenlerin gayretleri ile yüzlerce çocuğu ağırlayacak.

Etkinlikte ayrıca, bölgedeki resim ve fotoğraf sanatçılarının eserlerinden oluşan bir karma sergi de yer alacak.

Patnos 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek olan 1. Patnos Edebiyat Şöleni ve Patnos Kitap Günlerine, bölgedeki pek çok yerleşim yerinden yoğun katılım olması bekleniyor.

ödülEdebiyat Haberleri

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.