Rize Tanıtım Günleri, coşkuyla devam ediyor

52

Rize Dernekler Federasyonu tarafından gerçekleştirilen ‘9. Rize Tanıtım Günleri’ İstanbul Maltepe’de coşkuyla devam ediyor.

 rize-tanitim-gunleri-coskuyla-devam-ediyor

Rize Dernekler Federasyonu tarafından Rize Valiliği’nin desteğiyle gerçekleştirilen ‘9. RizeTanıtımGünleri’ İstanbul Maltepe’de coşkuyla devam ediyor. Maltepe Sahili’ndeki tanıtım günleri için kültürel ögeler ve yöresel yiyeceklerin tanıtılacağı iki çadır kuruldu.

Girişte tulum sesi ile misafirlerine merhaba diyen Rizeliler, hayatın her anını yaşadıkları tulum melodileri ile de gönüllerince eğlenerek İstanbul’da Rize’yi tanıtmaya çalışıyor.

Rize’de tulum sesinin ayrı bir yere sahip olduğunu belirten Rizeliler, sadece mutlu günlerde değil, hayatın her anında tulumun ayrı bir yerinin olduğunu ve her anı tulum ile yaşamaya çalıştıklarını ifade ediyor. Çay denince akla Rize’nin geldiğini hatırlatan Rizeliler, organik çay üretiminde iddialı olduklarını dile getiriyor. Rizeliler, sohbetlerin vazgeçilmezi çayın en iyi yetiştirildiği yerin Rize olduğunu özellikle vurguluyorlar.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, tanıtım günlerinin bayram havasında geçtiğini belirterek, adeta bayram kutlar gibi tanıtım günlerini büyük bir heyecanla kutladıklarını söyledi.

Rize tanıtım günlerinin en yoğun ilgi yaşanan stantlarının başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baba ocağı Güneysu ilçesi standı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi önünde fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturarak Erdoğan’a sevgi gösterilerinde bulundu.

KAYNAK: HABER7

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here