Siirt kitap fuarı hızla büyüyor

64

Üçüncüsü düzenlenen Siirt Kitap Fuarı her yıl daha kapsamlı ve zengin bir içerikle büyüyerek gelenekselleşme yolunda ilerliyor.

Siirt-kitap-fuarı-hızla-büyüyor

Siirt Valiliği’nin ev sahipliğinde İlke Ajans tarafından organize edilen ve Basın Yayın Birliği’nin kurumsal destek verdiği 3. Siirt Kitap Fuarı, 29 Mart – 03 Nisan 2016 tarihleri arasında kapılarını kitapseverlere açıyor.

Binlerce yıllık tarihi mirasından aldığı ilhamla, “Bir kitaptır Siirt, üç dilde yazılan” sloganıyla üç yıl önce kitapların dünyasına başlatılan yolculukta büyük mesafeler kateden Siirt Kitap Fuarı, bu kutlu yolculuğunu bu yıl, “Her kitap yeni bir dünya” diyerek sürdürüyor.

Siirt’in ve bölgenin kültürel zenginliğine önemli katkılar sağlayan fuarda, binlerce çeşit kitapla 50 seçkin yayınevi yer alıyor. Yasin Aktay, Ahmet Turgut, Kahraman Tazeoğlu, Mustafa Armağan, Hanefi Avcı, Yıldız Ramazanoğlu, Senai Demirci, İhsan Süreyya Sırma, Nevzat Çiçek, Vahdettin İnce, Erdal Demirkıran, Kaan Murat Yanık, İrfan Gürkan Çelebi, Necmettin Alkan, Sema Maraşlı gibi beğeniyle takip edilen 30’a yakın yazar ve akademisyen fuar süresince okuyucularıyla söyleşecek ve kitaplarını imzalayacaklar.

29 Mart salı saat 12:00’da açılacak olan fuar, her gün 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

 

KAYNAK: HABER7

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here