Sinema oyuncusu Adnan Mersinli kimdir?

69

76 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Adnan Mersinli kimdir?

sinema-oyuncu-adnan-mersinli-kimdirSinema oyuncusu Adnan Mersinli 76 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Peki Adnan Mersinli kimdir? Adnan Mersinli’nin oynadığı sinema filmleri neler? Adnan Mersinli’nin hayatıyla ilgili derlememize haberimizden ulaşabilirsiniz.

Alınan bilgiye göre, Çınarcık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde yaşayan sinema oyuncusu Mersinli, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) nedeniyle 40 gündür Yalova Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi görüyordu. Mersinli, yapılan müdahalelere rağmen bugün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Mersinli’nin cenazesi, yarın İstanbul Gültepe Atalar Merkez Camisi’nde kılınacak namazın ardından Ayazağa Köyü Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

Sinema oyuncusu Adnan Mersinli kimdir?

Adnan Mersinli 5 Ocak 1940 Mersin doğumludur. Yeşilçamın emektarlarından olan Mersinli 1963’te ilk filminde rol almıştır. Türk sinemasının aksiyon dolu sahnelerine hayat veren Mersinli 123 sinema filminde yer almış, 7 filmin de yapımcılığını üstlenmişti. 1965-1994 yılları arasında çok sayıda filmde rol alarak Türk Sineması’nın vurdulu kırdılı sahnelerine hayat veren oyunculardan biri olmuştur. Süheyl Eğriboz, Hüseyin Zan ve Faruk Panter’le birlikte Cüneyt Arkın’ın meşhur dövüş sahnelerinin vazgeçilmez isimlerindendir.

Yapımcı olarak da Türk Sineması’na katkıda bulunmuştur. 1994 yılında yapımcılığını üstlendiği Şöhretin Bedeli adlı filmde rol aldıktan sonra yeşilçam da bir daha gözükmemiştir.

KAYNAK: HABER7

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here