‘Türkiye’ye gelip Erdoğan’ı ziyaret edecek’

79
turkiyeye-gelip-erdogani-ziyaret-edecegim-300x168

Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanan Tatar asıllı Ukraynalı Jamala (Cemile), ilk fırsatta Türkiye’ye geleceğini söyledi.

 turkiyeye-gelip-erdogani-ziyaret-edecegim

Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanan Tatar asıllı UkraynalıJamala (Cemile), yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini arayıp tebrik ettiğini ve Türkiye’ye çağırdığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı telefon konuşmasının ardındanHabertürk’ün sorularını yanıtlayan ve aralarında geçen konuşmayı anlatan Jamala “Sabah saatlerinde Sayın Cumhurbaşkanı aradı.

İlk olarak yarışmadaki başarımı tebrik ettiğini söyledi. Yarışmada sadece Ukraynalı Tatarların değil, Kırım Tatarlarının acılarını da gündeme getirmiş olmamdan duyduğu mutluluğu dile getirdi” dedi.

Türkiye’ye geleceğim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret edeceğim

Ailesinin Ukrayna’da yaşadığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ailesiyle ilgili de konuştuğunu belirten Jamala, Erdoğa’nın “Ukrayna’da herhangi bir zorlukla karşılaşırsa, Türkiye olarak yardım etmeye hazırız” dediğini ve onu Türkiye’ye davet ettiğini de söyledi. Davetle ilgili olarak, ilk fırsatta Türkiye’ye geleceğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret edeceğini söyledi.

Türkiye’de konser vermek istiyorum

Türk sanatçılardan teklif gelmesi halinde bir Türk sanatçıyla çalışmak istediğini de sözlerine ekleyen Jamala, “Türkiye’de konser vermek istiyorum. Türkiye’deki Tatarlara şarkı söylemek istiyorum. Onların hikâyelerini dinlemekten mutluluk duyarım” şeklinde konuştu.

KAYNAK: HABER7

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here