Usta aşçılardan ‘Tencere Orkestrası’

57

Bolu’nun Mengen ilçesinde düzenlenen Ulusal Aşçılık Kampı sona erdi. Kampın gala gecesinde aşçıların oluşturduğu “Tencere Orkestrası” konser verdi.

Usta-aşçılardan-Tencere-Orkestrası

Bolu‘nun Mengen ilçesinde gerçekleştirilen Ulusal Aşçılık Kampı, usta aşçılardan oluşan “Tencere Orkestrası”nın konseri ile bitti.

Aşçılık Okulu Mezunları Derneğinin (ASOMDER), bu sene ikincisini düzenlediği Ulusal Aşçılık Kampı, eğitim, workshop, seminer ve sokak şenliklerinin ardından düzenlenen gala gecesi ile tamamlandı. 10 gün süren kampa 42 üniversiteden 160’ın üzerinde aşçı adayı katılırken, kamp boyunca verilen eğitimlerde birer ton tavuk ve kırmızı et, 400 kilogram deniz mahsulü, 200 kilogram bulgur, 200 kilogramın üzerinde bakliyat ve 500 kilogram yağ tüketildi.

Aşçılık kampı, Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesinde oluşturulan alanda verilen gala yemeği ve eğlencelerle sona erdi.

Gala gecesinde ASOMDER üyelerince oluşturulan “Tencere Orkestrası”da konser verdi. Usta aşçılar ellerindeki tencere kapakları, kepçeler, çeşitli mutfak aletleri ile davetlilere ve kampa katılan öğrencilere mini bir gösteri sundu.

Mutfak aletlerinin çıkardığı seslerin bir müziğe dönüştüğü konsere izleyenler de coşkuyla eşlik etti.

KAYNAK: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here